Willsoor / Akú košeľu si vziať na ples, aby ste zažiarili?

Akú košeľu si vziať na ples, aby ste zažiarili?

Ak vyberáte košeľu na ples, mali by ste sa vždy riadiť tým, či sa jedná o formálne, alebo neformálne ples. Na formálne plesy, ako sú napr. Plesy rôznych inštitúcií, mestských častí alebo Ples v Opere, sa chodí v smokingu, prípadne v čiernom obleku. Preto by ste mali voliť bielu košeľu s klasickým, alebo smokingovým golierom a zapínaním na manžetové gombíky. V takejto košeli budete vyzerať slávnostne a elegantne. Navyše budete oblečenie presne podľa spoločenskej etikety.

Ak máte namierené na hasičský alebo poľovnícky bál, prípadne iný neformálne ples, nemusíte vyberať len z bielych košieľ. Pre tento typ večerných spoločenských akcií, ktoré sa konajú po 18. hodine, sú skveLou voľbou košele v tmavých farbách, napríklad fialová, tmavo modrá, tmavo šedá apod. Tu radšej voľte zapínanie na klasické gombíky. Farebná košele vám ponúka jedinečnú príležitosť vyzerať osobito a zladiť sa s šaty vašej partnerky, aby ste vyzerali ako dokonalý pár.

Na ples jedine košele s dlhým rukávom a bez vzoru

Či už sa vydáte na akýkoľvek ples, určite pôjdete v obleku. Preto je jedinou správnou voľbou košele s dlhým rukávom. Podľa spoločenskej etikety sa totiž k obleku košele s krátkym rukávom zásadne nenosí. Navyše je to nepohodlné. Predstavte si, že sa na plese pri tanci spotíte a ruky sa vám začnú doslova lepiť k podšívke saka. To sa vám v bavlnenej košeli, ktorá je priedušná a príjemná na dotyk, nestane.

Košele so vzorom, napr. Kárované, kostičkované, pruhované pod., Sú typické pre pracovné prostredie. Pokiaľ na plese nechcete vyzerať, ako by ste si práve odskočili z obchodného rokovania, vyhnite sa vzorovaným košeliam. Výnimku predstavujú košele s veľmi jemným, decentným vzorom, ktorý skoro nie je vidieť. Pre formálne plesy sa ale hodí len košele s hladkým vzorom, čo v podstate znamená bez viditeľného vzoru.

Ako kombinovať košeľu s kravatou alebo motýlikom?

K bielej košeli si môžete vziať kravatu alebo motýlika akejkoľvek farby. Odporúčam voliť takú farbu, aby ste ladili s oblečením partnerky a vyzerali dobre ako pár. Ideálne variantom sú lesklé kravaty, ktoré pôsobia slávnostným dojmom. Vyberať môžete kravaty bez vzoru aj vzorované. Určite sa ale vyhnite kravatám s šikmými pruhmi. Tie sa nosia len do práce.

Farebnú košeľu doplňte kravatou, ktorá bude s košeľou ladiť, ale nezanikne na ňu. Ku košeľu v tmavej farbe si uviažte svetlú kravatu. Skvele vyzerá napríklad kombinácia tmavo fialovej košele a svetlo fialovej kravaty. Perfektne pôsobia aj kombinácie rôznych farieb, napr. Tmavo modrá košele s bordó kravatou.

Výborne. Teraz už viete, ako na to. Verím, že nech už zamierite na akýkoľvek ples, oblečiete sa podľa pravidiel spoločenskej etikety, budete vyzerať skvele a dokonale sa zladíte s vašou partnerkou. Urobíte skrátka perfektný dojem. Prajem šťastnú ruku pri výbere košele a užite si plesovú sezónu.

Prihláste sa k odberu newslettera Willsoor a obdržíte zľavu na prvý nákup v hodnote 4 €