info@willsoor.sk

Akú košeľu si vziať na ples, aby ste zažiarili?

Ak vyberáte košeľu na ples, mali by ste sa vždy riadiť tým, či sa jedná o formálne, alebo neformálne ples. Na formálne plesy, ako sú napr. Plesy rôznych inštitúcií, mestských častí alebo Ples v Opere, sa chodí v smokingu, prípadne v čiernom obleku. Preto by ste mali voliť bielu košeľu s klasickým, alebo smokingovým golierom a zapínaním na manžetové gombíky. V takejto košeli budete vyzerať slávnostne a elegantne. Navyše budete oblečenie presne podľa spoločenskej etikety.

Ak máte namierené na hasičský alebo poľovnícky bál, prípadne iný neformálne ples, nemusíte vyberať len z bielych košieľ. Pre tento typ večerných spoločenských akcií, ktoré sa konajú po 18. hodine, sú skveLou voľbou košele v tmavých farbách, napríklad fialová, tmavo modrá, tmavo šedá apod. Tu radšej voľte zapínanie na klasické gombíky. Farebná košele vám ponúka jedinečnú príležitosť vyzerať osobito a zladiť sa s šaty vašej partnerky, aby ste vyzerali ako dokonalý pár.

Na ples jedine košele s dlhým rukávom a bez vzoru

Či už sa vydáte na akýkoľvek ples, určite pôjdete v obleku. Preto je jedinou správnou voľbou košele s dlhým rukávom. Podľa spoločenskej etikety sa totiž k obleku košele s krátkym rukávom zásadne nenosí. Navyše je to nepohodlné. Predstavte si, že sa na plese pri tanci spotíte a ruky sa vám začnú doslova lepiť k podšívke saka. To sa vám v bavlnenej košeli, ktorá je priedušná a príjemná na dotyk, nestane.

Košele so vzorom, napr. Kárované, kostičkované, pruhované pod., Sú typické pre pracovné prostredie. Pokiaľ na plese nechcete vyzerať, ako by ste si práve odskočili z obchodného rokovania, vyhnite sa vzorovaným košeliam. Výnimku predstavujú košele s veľmi jemným, decentným vzorom, ktorý skoro nie je vidieť. Pre formálne plesy sa ale hodí len košele s hladkým vzorom, čo v podstate znamená bez viditeľného vzoru.

Ako kombinovať košeľu s kravatou alebo motýlikom?

K bielej košeli si môžete vziať kravatu alebo motýlika akejkoľvek farby. Odporúčam voliť takú farbu, aby ste ladili s oblečením partnerky a vyzerali dobre ako pár. Ideálne variantom sú lesklé kravaty, ktoré pôsobia slávnostným dojmom. Vyberať môžete kravaty bez vzoru aj vzorované. Určite sa ale vyhnite kravatám s šikmými pruhmi. Tie sa nosia len do práce.

Farebnú košeľu doplňte kravatou, ktorá bude s košeľou ladiť, ale nezanikne na ňu. Ku košeľu v tmavej farbe si uviažte svetlú kravatu. Skvele vyzerá napríklad kombinácia tmavo fialovej košele a svetlo fialovej kravaty. Perfektne pôsobia aj kombinácie rôznych farieb, napr. Tmavo modrá košele s bordó kravatou.

Výborne. Teraz už viete, ako na to. Verím, že nech už zamierite na akýkoľvek ples, oblečiete sa podľa pravidiel spoločenskej etikety, budete vyzerať skvele a dokonale sa zladíte s vašou partnerkou. Urobíte skrátka perfektný dojem. Prajem šťastnú ruku pri výbere košele a užite si plesovú sezónu.

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera Willsoor a obdržíte zľavu na prvý nákup v hodnote 4 €