info@willsoor.sk

Svadobná košeľa Willsoor

Ženích v košeli Willsoor

Svadobný oblek

Typ a farba svadobného obleku nemusia ladiť s šatami nevesty. Pri výbere by sa však malo hľadieť na mužovu typológiu. K nevýraznému svetlému typu sa hodí predovšetkým čierne obleky, kdežto muž sa snedú pleťou a tmavými vlasmi môže s farbami viac experimentovať a obliecť si svetlý oblek a nohavice.

Najčastejšími farbami svadobných oblekov sú čierna, tmavo modrá a šedá. Pre svadbu v letnom období sa hodí aj biela alebo champagne.

Materiál obleku môže byť leský či matný. Čo sa týka typu obleku, vybrať si môžete medzi oblekom dvojdielnym - sako na dva gombíky, ktoré půsoví ležérne, alebo trojdielnym, ktoré je dlhšie, má gombíky tri a je dopněn vestou. Pre veľkolepú svadbu možno zvoliť frak či žaket. Neodporúča sa smoking, ktorý je skôr večerný oblek.

Svadobná košeľa

Košeľa by mala korešpondovať s oblekom. Môže byť tiež v rovnakom odtieni, ako sú šaty nevesty. Ideálnou voľbou sú klasické košele či slim fit s krátkym, talianskym, button-down, alebo klasickým golierom. V horúcich letných dňoch páni uvítajú košeľu s krátkym rukávom.

Náš tip: business biela košeľa.

Svadobná kravata

Svadobná kravata musí predovšetkým ladiť s košeľou. Ak ste si zvolili bielu košeľu, je výber kravaty pomerne široký. Kravata nemusí byť jednofarebná, ale s decentným vzorom. Tiež je bežné, že sa použije kravata, rovnako farebná ako košeľa, ale v tmavšom odtieni.

Celkovému vzhľadu dodajú šmrnc kvalitné hodvábne kravaty, ale vyberiete si aj z úzkych slim kravát, ktoré vyzerajú s každou košeľou viac než dobre.

Motýlik

Ak volíte slávnostný vzhľad ženícha a potrebujete ho odlíšiť od ostatných hostí, je práve motýlik tou správnou voľbou.

Ďalšie svadobné doplnky

Ozdobte svoje oblečenie ďalšími drobnými doplnkami, ako sú manžetové gombíky, vreckovku do saka a kožený opasok, ktorý podčiarkne dokonalosť Vášho outfitu.

Svadobčania

Oblečenie svadobčanov by malo byť v každom prípade slávnostné. Hostia dávajú nielen svojím správaním, ale aj oblečením najavo, ako si snúbencov váži.

Pánske oblečenie

Pre muža je najvhodnejší klasický oblek - sako a nohavice. Ak sa nejedná o veľmi formálny obrad, nemusí byť oblek čierny. Košeľa sa odporúča biela alebo v jemných svatlých farbách. Kravata či motýlik by mali v každom prípade ladiť s košeľou.

Dámske oblečenie

Ženy majú v prípade spoločenského oblečenia oveľa voľnejšiu ruku. Môžu si dovoliť krátke či dlhšie večerné šaty, kostým, sukňu, ale aj košeľu so spoločenskými nohavicami. V chladných dňoch Vás zahreje cardigan. Ako doplnok môžete zvoliť šál, ktorý poslúži ako prehoz cez ramená.

 

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera Willsoor a obdržíte zľavu na prvý nákup v hodnote 4 €